Nákup a prodej paramotorů značky Nirvana a křídel pro motorové létání

Mac Para Velvet

Velvet je speciální motorový kluzák, navržený pro široké spektrum motorových pilotů, od středně pokročilých až po zkušené piloty, vyhledávajících pohodové létání.

Velvet nabízí jednoduchý start a přistání, mimořádnou míru stability a vysokou cestovní rychlost.

Kluzák Velvet má šťíhlost 5,5. Eliptický vrchlík má 56 komor, které se zužují směrem ke stabilizátoru. Použitá konstrukce, kdy každé třetí žebro s plnými diagonálními segmenty je zavěšeno do šňůr, dovoluje pouze dvojí větvení šňůr a výrazně snižuje odpor. Sériově je Velvet vybaven volnými konci s trimy, s rozsahem 5 cm. Trimy dovolují kompenzaci zatáčení kluzáku vzhledem točivému momentu motoru. Pomocí přitažení (-2 cm) lze kluzák zpomalit a jejich vypuštěním (+3 cm) lze kluzák narychlit. Dělené A popruhy umožňují snadné provedení „velkých uší“ s progresivním zaklopením.  Průběh startu je charakteristicky jednoduchý jako ostatní MAC PARA kluzáky. Trimy navíc nabízí možnost nastavení dle síly větru. MAC PARA vývojový tým kladl velkou pozornost na vztlak při startu a přistání. Možnost dobrého výkluzu a vztlakování při přistání výrazně zvyšuje bezpečnostní faktor a navíc zjednodušuje přistání za bezvětří a vysokém plošném zatížení. Řízení je progresivní.  Z počátku rozsahu malá síla v řízení, umožňuje snadné točení, snižuje únavu pilota během dlouhých letů. Síla výrazně narůstá ke konci rozsahu řízení a nabízí tak dostatečnou bezpečnostní rezervu. Kluzák není náročný na pilotáž a je odolný vůči kolapsům vrchlíku i v turbulentním ovzduší díky navrženému poloautostabilnímu profilu. Vrchlík je středně utlumen ve všech osách a nabízí plynulé a snadné ovládání (handling). Vrchlík „nepředstřeluje „ ani nezůstává vzadu. Mimořádná stabilita a rozsah rychlostí jsou patrné v celém rozsahu váhového rozpětí. Velvet může být používán také pro volné létání. Díky seriovým trimům, lze snížit minimální klesání kluzáku. Při zatažených trimech se stoupavost vyrovná běžným kluzákům. S tímto kluzákem můžete svahovat, létat termiku a přelety.

Velvet byl navržen s láskou k detailům. Kluzák je vybaven speciálně měkkými řídícími poutky s magnety a velcro uzávěrem. Díky suchým zipům je připevnění řídících poutek k závěsům během letu velmi snadné. Vzhledem k možnosti poškození vrtule nejsou řídící poutka vybavena twistry a jejich měkká výztuha usnadňuje držení plynové páky motoru. Velcro uzávěry na stabilizátoru umožňují snadné odstranění nečistot z vrchlíku.

Na objednávku může být Velvet vybaven speciálními motorovými závěsy (volnými konci) s větším rozsahem vypuštění trimu (+9 cm) pro navýšení základní rychlosti. Pozor! S těmito závěsy nebyl kluzák certifikován!

Velvet je nabízen ve třech velikostech. Tyto pokrývají váhové rozpětí od 70 do 150 kg.

 

CHCETE PADÁKOVÝ KLUZÁK MAC PARA VELVET?

Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na cokoliv, co Vás zajímá.