Nákup a prodej paramotorů značky Nirvana a křídel pro motorové létání

Mac Para Pitbull RX

Speciální motorový kluzák PitBull RX vyniká svou mimořádnou ovladatelností a obratností. Rychlost a stabilita jsou docíleny díky  speciálně navrženému autostabilnímu profilu a nové technologii výztuh „C Rod“ na náběžné hraně, kombinované s RFE výztuhami na horních pláštích. Tato vyšperkovaná konstrukce dává kluzáku mimořádný výkon, rychlost a stabilitu. PitBull RX je tudíž oblíbenou volbou zkušených motorových pilotů a je považován za ideální motorový kluzák pro kombinované paramotorové soutěže.

Vrchlík eliptického tvaru má 63 komor a štíhlost 5,83. Při jeho konstrukci byl kladen velký důraz na dokonalé vnitřní rozložení tlaků, a je proto velmi odolný vůči zborcení. Sportovní charakter řízení si PitBull zachovává ve všech nastaveních trimů. Konstrukce diagonálních žeber a systém zpevňovacích pásů, přenášející síly ze šňůr do vrchlíku, pomáhají k docílení čistého vrchlíku pro maximální výkon a minimální odpor vzduchu. Speciálně navržené autostabilní profily poskytují mimořádnou klouzavost a stabilitu. Hladký tvar náběžné hrany vrchlíku zajišťuje kombinace mylarových výztuh  a plastových strun. RFE systém (struny v tunýlcích) na pláštích na náběžné hraně a minižebírka na odtokové hraně zvyšují rychlost a výkon a přinášejí výhody teoretického zdvojnásobení počtu komor bez razantního nárůstu hmotnosti. Horní galerie tenkých bezopletových šňůr společně s větším zatížením vrchlíku výrazně přispívají k dosažení vysokých rychlostí. Výraznou výhodou požití nových technologií a konstrukce je zvýšení rychlostí a výkonu. Důsledkem je pak snížení spotřeby paliva motoru.

PitBull RX snadno startuje jak za bezvětří, nebo při bočním větru. Kluzák nabízí pilotu sportovní ovládání (a to i bez použití 2D řízení) ve všech nastaveních trimů. Přídavné a dle pilotovy preference nastavitelné 2D řízení umožňuje ještě dynamičtější zatáčení s větším náklonem vrchlíku. Povedená vychytávka pro skutečné nadšence slalomových závodů. Řízení je z počátku velmi lehké a nabízí mimořádnou obratnost při aplikaci 20% rozsahu řízení. Dynamické změny směru letu jsou tak lehce proveditelné. V další fázi narůstá síla v řízení progresivně a poskytuje pilotu odpovídající zpětnou vazbu. Řízení je lehké a účinné i při otevřených trimech a není nutno použití speciálního typu řízení, jak je tomu běžné u většiny reflexních křídel.

PitBull RX je vybaven speciálními 5-ti bodovými volnými konci s trimy. Pro minimální klesání a docílení nízké spotřeby paliva je třeba létat se zataženými trimy. Otevřená pozice trimů snižuje úhel náběhu a zvyšuje cestovní rychlost. Volné konce jsou vybaveny přesmykadlem a akcelerace pomocí speed systému je tak daleko účinnější. Samočisticí otvory na stabilizátorech pomáhají udržovat vrchlík bez nečistot. Řídící rukojetí s twistery mají tři volitelné tuhosti (výměna vnitřní části) a jsou vybaveny tenkými prodlužovacími smyčkami, což nabízí pilotu  pohodlnou polohu rukou a méně únavné řízení během dlouhých letů.

Kluzák je standardně dodáván s rychlobalícím vakem MacPack (případně s batohem Bronco), vnitřním obalem, kompresním velcro pásem, tričkem a setem na opravy.

PitBull RX je mimořádný motorový kluzák, který je předurčen pro vysoký výkon. Díky excelentní ovladatelnosti je radost jej létat.

CHCETE PADÁKOVÝ KLUZÁK MAC PARA PITBULL RX?

Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na cokoliv, co Vás zajímá.