Nákup a prodej paramotorů značky Nirvana a křídel pro motorové létání

Mac Para MacJet

MacJet je speciální motorový kluzák s reflexním (auto-stabilním) profilem, navržený pro pokročilé piloty, kteří hledají křídlo s velkým rozsahem rychlostí. MacJet má  jednoduchý start a přistání, létá rychleji a výkonněji, než-li běžné kluzáky, přičemž nabízí mimořádnou stabilitu a obratnost.

Vrchlík má šťíhlost 5,23 a je opatřen novým MAC PARA designem. MacJet má 58 komor, s diagonálními segmenty a každé druhé žebro je zavěšeno do šňůr. Konstrukce šňůr je typická svým trojím větvením šňůr. Sériově je MacJet vybaven volnými konci s trimy, s velkým rozsahem trimů. -6 cm pro snížení rychlosti a 12 cm pro zvýšení rychlosti. Popruhy jsou vybaveny dělenými A popruhy, které umožňují snadné provedení „velkých uší“, dále speciálními řídícími poutky pro řízení konce křídla při vysokých rychlostech a kompenzátory klopných momentů.

Průběh startu je charakteristicky jednoduchý pro všechny MAC PARA kluzáky. Vývojový tým kladl velkou pozornost na vztlak při startu a přistání. Možnost dobrého výkluzu a vztlakování při přistání výrazně zvyšuje bezpečnostní faktor a navíc zjednodušuje přistání za bezvětří a vysokém plošném zatížení. Řízení je progresivní s malými silami v řízení, pokud jsou trimy v poloze zataženo (-6 cm)  nebo v neutrálu (+/-0 cm). V případě vypuštění trimů (narychlení kluzáku) se síla v řízení rapidně zvyšuje. Pro tento případ je kluzák vybaven speciálním řízením konců křídla. To umožňuje snadné točení při vysokých rychlostech.

Kluzák není náročný na pilotáž a je odolný vůči kolapsům vrchlíku i v turbulentním ovzduší díky navrženému auto-stabilnímu profilu. Vrchlík je středně utlumen ve všech osách a nabízí plynulé a snadné ovládání (handling). Velmi snadno lze řízením docílit  potřebnou míru náklonu a rádius zatáčení. Vrchlík „nepředstřeluje „ ani nezůstává vzadu. Mimořádná stabilita a rozsah rychlostí jsou patrné v celém rozsahu váhového rozpětí.

MacJet byl navržen s láskou k detailům. Kluzák je standardně vybaven speciálními pevnými řídícími poutky s magnety. Díky magnetům je připevnění řídících poutek na dvou místech volných konců během letu velmi snadné. Řídící rukojeti jsou vybaveny twistry a prodlužovacími poutky pro uvolněné řízení během dlouhých letů. Velcro uzávěry na stabilizátoru umožňují snadné odstranění nečistot z vrchlíku.

MacJet je k dispozici v pěti velikostech, které pokrývají široký hmotnostní rozsah 77-180 kg.

CHCETE PADÁKOVÝ KLUZÁK MAC PARA MACJET?

Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na cokoliv, co Vás zajímá.